Hall of fame #1, King Crimson

Paėmęs į rankas muzikos instrumentą žmogus pradeda mąstyti garsais, o išgirdus atitinkamą garsą jam ima „niežėti“ rankas – kaip Beavis ir Butthead‘ui „taa tam ta-da-dam…“ 🙂 Ir ne paslaptis, nors kai kam gal ir pasirodys naujiena, kad mes neįsivaizduojam jokios muzikos, kuri nebūtų „perdaryta“ iš to, ką jau esame girdėję anksčiau, t. y. visada remiamės savo ausų patirtimi ir daugiau ar mažiau lanksčiai ją interpretuojame. Muzikinės inovacijos gimsta iš stilių ir žanrų kryžminimo, netikėto instrumentų panaudojimo, harmonijos, ritmikos, etc. formalių idėjų ir įvairių atsitiktinumų gaminant instrumentus, eksperimentuojant ar šiaip kvailiojant.

Taigi, norėčiau nuo šiol dalintis pavyzdžiais, kurie man pačiam padarė įspūdį, vienaip ar kitaip įtakojo skonį, supratimą.

Remsiuosi dviem išlygom: muzikoje, nuorodas į kurią pateiksiu, bus bent kiek ne klasikinės gitaros ir pirmenybė atiteks ne techniškai „-ausiems“ (man neįdomu žongliravimas ir lenktynės, deja) ar daugiausiai įtakos raidai turėjusiems. Tai bus subjektyvus rinkinys. Labai tikiuosi, kad padėsiu tau atrasti, susidomėti ir šį bei tą naujo pamėgti. 🙂

Pirmąją rubrikos dainą skiriu Kęstučiui, kuriam šiandien sukanka lygiai 30! Čia vietoj SMS: aš ir N. labai tavęs pasiilgom, labai laukiam, būk sveikutis! 🙂

Reklama

2 komentarai “Hall of fame #1, King Crimson

  1. Sveikas, Dariau. Nezinau kaip sugebejai, bet sugraudinai:)
    Laukiu nesulaukiu kada galesiu pult ant keliu pabuciuot Lietuvos zemele. O tada susesti ir visus kamerines aplinkos teikiamus privalumus isnaudoti pacioj geriausioj draugijoj pasauly. Trys draugai ir suo. Iki (jau labai greito:)

  2. Atgalinė nuoroda: Nėra kūdo be gero :) « ShortenYourNails

Komentavimo galimybė išjungta.